DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 lutego 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu Kościół ukazuje nam Pana Jezusa, który podczas przemienienia na górze Tabor objawia uczniom swoją chwałę. Bóg Ojciec, wskazując na Jezusa, mówi: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”.

 2. Dzisiaj, w drugą niedzielę Wielkiego Postu, modlimy się w intencji misjonarzy i część ofiar z tacy przeznaczamy na cele misyjne.

 3. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz.16.30, a gorzkie żale w niedziele po Mszy Świętej o godz. 10.45.

 4. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.

 5. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej o godz.16.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.

 6. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Adoracja przed Najświętszym sakramentem rozpocznie się o godz. 15.30

 7. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści.

 8. Dzisiaj, lub w najbliższym czasie, każda rodzina otrzyma program rekolekcji wielkopostnych, które będziemy przeżywać 16 – 17 i 18 marca. Bardzo proszę, aby osoby, które zwykle dostarczają programy zgłosiły się do zakrystii po ich odbiór. Tradycyjnie przy rozprowadzaniu programów rekolekcyjnych zbieramy drobne ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

 9. 15 sierpnia 2019 roku planowana jest koronacja obrazu Matki Bożej Smardzewskiej. Jako wspólnota parafialna musimy się przygotować do tej ważnej uroczystości, dla naszej parafii i całej diecezji. Przygotowałem specjalny List do Parafian i Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Smardzewskiej, w którym m.in. proponuję w jaki sposób możemy przygotować swoje serca, by owocnie przeżyć te uroczystości koronacyjne. Osoby, które będą rozprowadzać programy rekolekcyjne zostawią w każdej rodzinie również ów List. Goście, którzy modlą się z nami mogą również ten List otrzymać w zakrystii. List jest też umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

 10. Od następnej niedzieli porządek Mszy Świętych jest następujący: godz. 9.00 – 10.45 i 16.00.

 11. Za tydzień po Eucharystii o godz. 9.00 będzie krótkie spotkanie z dziećmi kl. III i IV.

 12. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.