TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 4 marca 2018 roku

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę marca. Po każdej Mszy Świętej będziemy modlić się o dobre przygotowanie naszych serc do uroczystości koronacyjnych w 2019 roku. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 będzie krótkie spotkanie z dziećmi kl. III i IV.

2. W czwartek, 8 marca zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji kobiet na Mszę Świętą o godz. 16.00.

3. Zapraszam na drogę krzyżową w piątek o godz. 18.00 (szczególnie kandydatów do bierzmowania) i na gorzkie żale w niedzielę o godz. 10.45. Nabożeństwo drogi krzyżowej przeprowadzi  młodzież naszej parafii.

4. Przypominam ogłoszenia ( p.4 i 5) z ubiegłej niedzieli. Dzisiaj, lub w najbliższym czasie, każda rodzina otrzyma program rekolekcji wielkopostnych, które będziemy przeżywać 16 – 17 i 18 marca. Bardzo proszę, aby osoby, które zwykle dostarczają programy zgłosiły się do zakrystii po ich odbiór. Tradycyjnie przy rozprowadzaniu programów rekolekcyjnych zbieramy drobne ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

5. 15 sierpnia 2019 roku planowana jest koronacja obrazu Matki Bożej Smardzewskiej. Jako wspólnota parafialna musimy się przygotować do tej ważnej uroczystości, dla naszej parafii i całej diecezji. Przygotowałem specjalny List do Parafian i Wszystkich Czcicieli Matki Bożej Smardzewskiej, w którym m.in. proponuję w jaki sposób możemy przygotować swoje serca, by owocnie przeżyć te uroczystości koronacyjne. Osoby, które będą rozprowadzać programy rekolekcyjne zostawią w każdej rodzinie również ów List. Goście, którzy modlą się z nami mogą również ten List otrzymać w zakrystii. List jest też umieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

6. Wychodząc ze świątyni można kupić „baranka wielkanocnego” w cenie 5 złotych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc dla najbardziej potrzebujących.

8. Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa u Boga ich patronów.