PROGRAM REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH W DNIACH 16 – 18 III 2018

Piątek – 16 marca

godz. 9.00 Msza św. z kazaniem dla ludzi starszych i chorych.

godz. 11.00 Msza św. z udziałem dzieci.

godz. 17.00 Droga krzyżowa.

godz. 17.30 Msza św. z kazaniem ogólnym.

Sobota – 17 marca

godz. 9.00 Msza św. z kazaniem ogólnym.

godz. 11.00 Msza św. z udziałem dzieci.

godz.17.00 Msza św. z kazaniem ogólnym; po Mszy św. nauka stanowa dla młodzieży ( kandydaci do bierzmowania)

Niedziela – 18 marca

godz. 9.00 Msza św. z kazaniem ogólnym.

godz. 10.45 Msza św. z kazaniem ogólnym.

godz. 16.00 Msza święta z kazaniem ogólnym

Wyjazd do chorych w sobotę od godz. 14.00.                                                                    Spowiedź w piątek i sobotę pół godziny przed każdym nabożeństwem.

Przygotowanie mieszkania chorego na przybycie kapłana

1. Stół nakryty białym obrusem, a na nim postawiony krzyż (pasyjka) i dwie zapalone świece.

2. Na stole umieścić naczynie z wodą święconą, kropidło, szklankę z wodą i łyżkę.

3. Na talerzyku położyć skórkę chleba, odrobinę soli i kilka kulek waty.

4. Jeżeli kapłan przybywa do chorego tylko z Komunią św. wtedy na stół nakryty białym obrusem, stawiamy krzyż, obok dwie zapalone świece i naczynie z wodą święconą oraz kropidło.

Wszyscy domownicy (a nawet sąsiedzi) powinni wziąć udział w obrzędzie namaszczenia chorego. Po przybyciu kapłana z Najświętszym Sakramentem domownicy wychodzą z zapalonymi gromnicami (wskazany jest śpiew pieśni eucharystycznych) przed dom na powitanie Chrystusa Eucharystycznego.

Kierowca wiozący kapłana z Najświętszym Sakramentem powinien zachować milczenie (nie włączać radia, nie palić papierosów)

Katolicy, którzy zaniedbują wezwać kapłana do chorego, popełniają grzech ciężki, ponieważ chorego narażają na utratę wiecznego zbawienia.