PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 marca 2018 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. W piątą niedzielę Wielkiego Postu Pan Jezus mówi otwarcie, że musi umrzeć, aby wydać plon obfity, że zostanie nad ziemię wywyższony na krzyżu, aby pociągnąć wszystkich do siebie. Starajmy się jak najpełniej przez osobiste nawrócenie współuczestniczyć z Panem Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas.

  2. Rekolekcje, które dzisiaj kończymy zapewne pomogą nam lepiej współuczestniczyć z Jezusem w Jego dziele odkupienia każdego z nas. Dziękujemy, przede wszystkim, Panu Bogu za ten święty czas trwania na modlitwie, słuchaniu słowa Bożego, korzystaniu  z Bożego miłosierdzia w sakramencie pokuty. Jesteśmy również wdzięczni ludziom, którzy pomagali nam przez te trzy dni przygotować nasze serca na dobre przeżycie świąt Męki Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Dziękuję ks. Jerzemu Szymołonowi za piękne i bardzo treściwe nauki nauki rekolekcyjne, przekazywane  zrozumiałym językiem. Na zbliżające się święta wielkanocne życzę o. rekolekcjoniście obfitości łask, w życiu osobistym, duszpasterskim i naukowym, od Jezusa umęczonego i zmartwychwstałego, Dziękuję spowiednikom, pracownikom kościelnym, służbie liturgicznej, ministrantom, dziękuję paniom za pomoc na plebanii.

  3. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na uroczystą Mszę Świętą z zawierzeniem mężów i ojców św. Józefowi zapraszam o godz. 16.00.

  4. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz.16.30, a gorzkie żale w niedzielę o godz.10.45.

  5. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy. Przed Sumą o godz. 10.45 weźmiemy udział w uroczystej  procesji  na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

  6. W Niedzielę Palmową młodzież przygotowująca się do światowego spotkania w przyszłym roku w Panamie gromadzi się w swoich diecezjach, aby pod przewodnictwem biskupa świętować Dzień Młodzieży. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” (Łk 1,30).

  7. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.

  8. Dzisiaj, można kupić  palmę i ozdoby wielkanocne wykonane przez uczniów, nauczycieli i rodziców Szkoły Podstawowej w Smardzewie. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na potrzeby uczniów.

  9. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom wiosek, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.

    11.W minioną środę odbył się pogrzeb + Aliny Święckiej, która przeżyła 66 lat. Od           uczestników pogrzebu będzie odprawionych 12 Mszy Świętych, w tym 1                       intencja  od Koła różańcowego ze Słoszewa.