NIEDZIELA WIELKANOCNA, ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 1 IV 2018

         OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie.

  2. Życzenia wielkanocne. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

  3. Msze Święte dzisiaj według porządku świątecznego: g 6.00 – 10.45 – 16.00. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane jak  w każdą niedzielę. Jak co roku, w poniedziałek wielkanocny, będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie.

  4. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  5. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego. Od świąt wielkanocnych Msze Święte wieczorowe, w dni powszednie, będą odprawiane o godz. 18.00.

  6. Codziennie po Mszy Świętej wieczorowej odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a w następną niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, po każdej Mszy Świętej we wspólnej modlitwie koronką będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata.

  7. W następną niedzielę, przed sumą, odmawiamy różaniec o dobre przygotowanie się i owocne przeżycie koronacji obrazu Matki Bożej Smardzewskiej. Przewodniczyć będą modlitwie  członkinie Koła Różańcowego z Kępy.

  8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Daniel Święcki, wdowiec zam. Milewo i Henryka Karpińska, wdowa zam. Milewo. Zap. II. Karolina Buras, panna i Karol Marcinkiewicz, kawaler, zam. Gdańsk. Zap. I.

  9. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Ryszard Kołpaczyński ze Smardzewa, który przeżył 80 lat. Od uczestników pogrzebu będzie odprawionych 8 Mszy Świętych, w tym jedna intencja od sąsiadów zamiast kwiatów.

  10. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.