DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY – CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 8 IV 2018

1. Zmartwychwstały Chrystus obdarza nas łaską swego miłosierdzia. Nikt, nawet największy grzesznik, nie jest jej pozbawiony. Boże miłosierdzie najbardziej przejawia się w przebaczaniu grzechów. Pan Jezus wciąż czeka, aby każdy z głębi swojego serca zawołał do Niego: Pan mój i Bóg mój, i aby On mógł w pełni okazać człowiekowi swoje miłosierdzie.

2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy Bożego miłosierdzia w naszym życiu i to powinno skłaniać nas do okazywania miłosierdzia innym, a szczególnie najbardziej potrzebującym. Dzisiaj i przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną. Wspieramy dzieła Caritas. Już teraz dziękuję za zebrane dzisiaj ofiary, które będą wysłane do Caritas i przeznaczone dla najbardziej potrzebujących osób. Zachęcam także do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.

3. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.00 będzie spotkanie z dziećmi kl. III i IV. W sobotę, o godz. 9.00, będzie spotkanie z dziećmi kl. III, a o godz. 9.45 spotkanie z dziećmi kl. IV. Za tydzień, po sumie, spotkanie z rodzicami, których dzieci kl. III i IV przygotowują się do Pierwszej i Generalnej Komunii Świętej.

4. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca, przed sumą modlimy się na różańcu o dobre przygotowanie się i owocne przeżycie koronacji obrazu Matki Bożej Smardzewskiej. Modlitwie przewodniczą członkinie Koła Różańcowego z Kępy. Po sumie osoby zainteresowane proszę na krótkie spotkanie na cmentarz grzebalny, w sprawie  prac przy alejkach obok grobów zmarłych.

5. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Święta o godz.18.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Chcemy otoczyć modlitwą każde poczęte dziecko i jego rodziców. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie można złożyć przyrzeczenie trwającej 9 miesięcy modlitwy duchowej adopcji dziecka poczętego.

6. We wtorek, 10 kwietnia, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.

7. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną.

8. Dziękuje Panu Grzegorzowi Grabowskiemu za przygotowanie Grobu Pańskiego na święta wielkanocne. Panu Bogdanowi Szcześniewskiemu i Tomaszowi Dumańskiemu dziękuję za ustawienie konstrukcji do dekoracji grobu. Pan Arkadiusz Święcki wypożyczył rusztowania, które służyły do zawieszenia dekoracji. Bardzo serdecznie dziękuję Pani Barbarze Kochanowskiej z Sochocina za piękne ubranie Grobu Pana Jezusa kwiatami. Pomagała przy tym strojeniu P. Kamila Łukasiak. Przy przygotowaniu Ciemnicy i Grobu pomagali jeszcze: Anna Arciszewska Urszula Buras, Stanisława Kolankowska, Bożena Chojnacka, Emilia Wełna,  Henryk Król, Wiesław Kacperski. Dziękuję strażakom z: Kępy, Milewa, Słoszewa Kolonii i Smardzewa za trwanie na adoracji przy grobie Pana Jezusa w Wielką Sobotę. Słowa podziękowania kieruję do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze Smardzewa za piękną postawę adoracyjną przez cały dzień w W. Sobotę. Słowa wdzięczności składam Panom: Robertowi Skwarskiemu, Mariuszowi Piątkiewiczowi i Sebastianowi Kmiecińskiemu za zorganizowanie tej grupy młodzieżowej. Dziękuję asyście procesyjnej, dziewczynkom, które sypały kwiatkami, Paniom Katarzynie Cichockiej i Joannie Skwarskiej dziękuję za pomoc przy procesji. Dziękuję całej służbie liturgicznej za uświetnienie uroczystości Wielkiego Tygodnia.  Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali  serdecznie dziękuję. Państwu Gierkowskim składam podziękowanie za posadzenie kwiatów przed kościołem. Panu Zygmuntowi Kołodziejczykowi dziękuję za elektroniczne ustawianie dzwonów do dzwonienia. Panu Kamilowi Jastrzębskiemu dziękuję za pomoc przy prowadzeniu strony internetowej i Piotrowi Dobrowolskiemu za pomoc przy komputerze.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Szymon Skibiński, kawaler zam. Ćwiklinek i Edyta Szymańska , panna zam. Chociszewo, par. Chociszewo Zap. I. Karolina Buras, panna i Karol Marcinkiewicz, kawaler, zam. Gdańsk. Zap. II.