CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22 IV 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

  2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.

  3. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę. Msze Święte o godz.7.30 i 18.00. Parafia Malużyn przeżywa jutro uroczystość odpustową. Suma odpustowa w Malużynie o godz. 12.00.

  4. We wtorek, o godz. 18.30, będzie spotkanie z dziećmi kl. III, którzy przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej.

  5. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.

  6. W tym tygodniu patronują nam: 23 IV – św. Wojciech (ok. 956-997), biskup Pragi, misjonarz wśród Prusów, męczennik za wiarę, patron Gniezna i Polski; 25 IV – św. Marek (I w.), pochodzący z Jerozolimy towarzysz wypraw misyjnych św. Piotra i św. Pawła, autor drugiej Ewangelii kanonicznej.

  7. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.

  8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Szymon Skibiński, kawaler zam. Ćwiklinek i Edyta Szymańska , panna zam. Chociszewo, par. Chociszewo Zap. III. Sławomir Jegliński, kawaler zam. Milewo i Katarzyna Wielechowska, panna zam. Płońsk, par. św. Michała Archanioła. Zap. I.

  9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb + Mateusza Kwiatkowskiego. Od uczestników pogrzebu będzie odprawionych 36 Mszy Świętych, w tym 6 intencji zamiast kwiatów.

  10. Ochotnicza Straż Pożarna w Kownatach zaprasza na Bieg Konstytucji 3-go Maja o godz. 14.00 w Kownatach.