PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA – 29 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

 2. Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.

 3. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

 4. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz. 18.30, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.

 5. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

 6. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Msze Święte zapraszam o godz.10.00 ( spotkanie z dziećmi kl. III) i 16.00 (spotkanie z dziećmi kl. IV). W tym dniu z racji czwartku przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 7. 4 maja wspominamy w liturgii Kościoła św. Floriana – patrona strażaków. 3 maja o godz. 10.00 odprawię Mszę Świętą w intencji strażaków z naszej parafii oraz w intencji Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

 8. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata.

 9. W pierwszą sobotę miesiąca w duchu fatimskim chcemy rozważać tajemnice różańcowe i uczcić Niepokalane Serca Maryi podczas Mszy Świętej.

 10. . Za tydzień niedziela adoracyjna. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 będzie krótka adoracja przed Najświętszym Sakramentem.

 11. W następną niedzielę, na Mszy Świętej o godz. 10.45, 19 – ro dzieci naszej parafii przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci, rodziców i wszystkich innych osób będzie w piątek o godz. 14.00. Sprzątanie kościoła w środę o godz. 18.45.

 12. Zakończyliśmy prace na cmentarzu grzebalnym. Dziękuję rodzinom, które w ostatnim czasie złożyły ofiary pieniężne na kostkę i i wykonane prace.

 13. W tym tygodniu patronują nam: 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii w Egipcie, prześladowany za zwalczanie herezji, wierny obrońca wiary, ogłoszony Doktorem Kościoła. 4 V – św. Florian (ok. 250-304), rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników.

 14. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.

 15. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:Sławomir Jegliński, kawaler zam. Milewo i Katarzyna Wielechowska, panna zam. Płońsk, par. św. Michała Archanioła. Zap. II.

 16.  Ochotnicza Straż Pożarna w Kownatach zaprasza na Bieg Konstytucji 3-go Maja o godz. 14.00 w Kownatach.