SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 6 maja 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj, na Mszy Świętej o godz. 10.45, 19 – cioro dzieci, z naszej parafii, przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Od jutra do soboty włącznie dzieci będą przychodzić do kościoła na „Biały tydzień” , na Mszę Świętą na 18.00. Każdego dnia będzie specjalna intencja modlitewna. Jutro dzieci ofiarują modlitwy i komunię świętą w intencji rodziców, wtorek – rodziców chrzestnych, środa – dziadziusiów, czwartek – o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, piątek –  w intencji chorych, sobota – o dobre przygotowanie i przeżycie koronacji Obrazu M. B. Smardzewskiej.

 2. Rodzicom, dzieci pierwszokomunijnych, bardzo serdecznie dziękuję za dar ołtarza, który ofiarowali dla naszej parafii – ornat z wizerunkiem św. Stanisława Kostki i stułę. Dziękuję również za pomoc w sprzątaniu kościoła i udekorowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość.

 3. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.00 będzie krótka adoracja z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Procesji po sumie nie będzie.

 4. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

 5. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę

 6. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy Świętej o godz. 10.45 19 – cioro dzieci naszej parafii odnowi Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Spotkanie z dziećmi kl. IV będzie w środę ( 9 V br.) o godz. 18. 45. Spowiedź dla dzieci, rodziców i innych osób będzie w najbliższy piątek o godz. 19.00.

 7. Za tydzień, 13 maja, będziemy przeżywać pierwsze nabożeństwo fatimskie w tym roku. Porządek Mszy Świętych, w następną niedzielę,  będzie następujący: godz. 9.00 – 10.45 – 16.00 i 19.00. Figurę Matki Bożej Fatimskiej i różaniec, w czasie procesji fatimskiej, będą niosły członkinie Koła Różańcowego ze Słoszewa i Słoszewa Kolonii. Msza Święta o godz. 19.00 będzie sprawowana w intencji mieszkańców Słoszewa, Słoszewa Kolonii i Ćwiklinka. W drugą niedzielę maja różaniec o dobre owoce koronacji Obrazu M. B. Smardzewskiej będzie odmawiany na nabożeństwie fatimskim o godz. 19.00. Zachęcam do pisania podziękowań i próśb do Matki Bożej, które czytamy w czasie nabożeństwa fatimskiego.

 8. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele, po Mszy Świętej, o godz. 18.00, wieczorem spotykamy się przy kapliczkach.

 9. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego. Nasza parafia w  Zesłanie Ducha Świętego przeżywać będzie uroczystość odpustową.

 10. 2 czerwca, na Jasnej Górze, odbędzie się VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Planujemy w tym dniu wyjazd autokarem do Częstochowy. Można się już zapisać na ten wyjazd.

 11. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.

 12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Janina Bluszcz z Milewa, która przeżyła 82 lata. Od uczestników pogrzebu będzie odprawionych 11 Mszy Świętych.