WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 13 maja 2018 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: Idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

 2. Dzisiaj, na Mszy Świętej o godz. 10.45, 19 – cioro dzieci, z naszej parafii, odnowi Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Od jutra do piątku włącznie dzieci będą przychodzić do kościoła na „Biały tydzień” , na Mszę Świętą na  18.00. Każdego dnia będzie specjalna intencja modlitewna. Jutro dzieci ofiarują modlitwy i komunię świętą w intencji rodziców, wtorek – rodziców chrzestnych, środa – dziadziusiów, czwartek – o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, piątek –  w intencji chorych.

 3. Rodzicom, których dzieci odnowiły Przyrzeczenia Chrztu Świętego, bardzo serdecznie dziękuję za dar ołtarza, który ofiarowali dla naszej parafii – bieliznę kielichową, bursę, która jest używana w czasie odwiedzin chorych oraz naczynia do wina iwody używane do Mszy Świętej polowej.

 4. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.

 5. W sobotę wieczorem przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Zapraszam na godz. 20.30 na modlitwę  różańcową i na 21.00 na Apel Jasnogórski.

 6. W następną niedzielę, 20 maja, przypada Zesłanie Ducha Świętego. Nasza parafia przeżywa w tym dniu odpust. Również w poniedziałek w święto NMP – Matki Kościoła przeżywać będziemy drugi dzień odpustu. Porządek nabożeństw zamieszczony jest na stronie internetowej parafii i w kruchcie kościoła. Starajmy się przygotować do tych uroczystości od strony duchowej (spowiedź, komunia święta, uczestnictwo we Mszy Świętej) i zrobić porządki w naszych zagrodach.

 7. Przypominam, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.

 8. 2 czerwca, na Jasnej Górze, odbędzie się VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Planujemy w tym dniu wyjazd autokarem do Częstochowy. Można się już zapisać na ten wyjazd.

 9. Dzisiaj, o godz. 19.00, będzie dodatkowo odprawiona czwarta Msza Święta, a następnie różaniec i procesja fatimska. Zachęcam do pisania podziękowań i próśb do Matki Bożej.

 10. Na prośbę i we współpracy z Komitetem Społecznym Budowy Pomnika ku czci poległych żołnierzy w 1920 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Smardzewie prowadzą w dniu dzisiejszym przy kościele Wniebowzięcia NMP w Smardzewie, zbiórkę pieniędzy na budowę pomnika – Poległym Obrońcom znanym z imienia i nazwiska (63. żołnierzy 5 Armii WP), których dotychczas traktowano anonimowo, a których prochy spoczywają we wspólnym grobie na cmentarzu parafialnym w Sochocinie. Pomnik będzie usytuowany na Rynku w Sochocinie, przy kościele.                                                                                                                                      Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Smardzewie.

 11. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej