DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 10 czerwca 2018 roku

1. Przyszliśmy na Mszę Świętą, by usłyszeć słowo Boże i by wspólnie się modlić. Pan Jezus powiedział do nas: „Oto maja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką”. Musimy jeszcze bardziej starać się pełnić Jego wolę.

2. Wczoraj od godz. 13.00 – 18.30 gościliśmy relikwie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Mamy w naszej świątyni obraz św. Stanisława i jego relikwie, ale przyjęliśmy relikwie, które peregrynują po wszystkich dekanatach naszej diecezji. Nawiedzenie relikwii jest związane z 450 – tą rocznicą śmierci św. Stanisława Kostki. Dziękuję rodzicom, dzieciom, młodzieży i wszystkim, którzy włączyli się modlitewnie do tej pięknej, i wierzę owocnej duchowo, akcji. Dziękuję strażakom ze Słoszewa Kolonii, Smardzewa i Młodzieżowej Drużynie Strażackiej (dziękuję opiekunom grupy Robertowi Skwarskiemu i Mariuszowi Piątkiewiczowi) ze Smardzewa za aktywne włączenie się i pomoc przy przeniesieniu relikwii i obrazu św. Stanisława Kostki.

3. Dzisiaj, parafia Sarbiewo przeżywa uroczystość odpustową związaną z patronem parafii św. Antonim z Padwy.

4. Dzisiaj, po wszystkich Mszach Świętych młodzież zbiera ofiary do puszek. Ofiary te zostaną przekazane do Płocka i będą przeznaczone na tzw. Fundusz dla młodzieży. Jest to dar dla młodzieży związany z peregrynacją relikwii św. Stanisława Kostki.

5. Dzisiaj, 10 czerwca, członkinie Koła Różańcowego z Milewa, przed sumą, będą odmawiać różaniec w ramach przygotowań do Koronacji Obrazu M.B. Smardzewskiej.

6. W środę, 13 czerwca br., zapraszam na kolejne nabożeństwo fatimskie. Msza Święta o godz. 19.00, a następnie modlitwa różańcowa i procesja wokół świątyni.

7. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszam na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego o godz.18.00.

8. Państwu Gierkowskim z Koliszewa dziękuje za posadzenie nowych kwiatów przed kościołem.

9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Agnieszka Korzybska, panna zam. Słoszewo i Andrzej Chrzaniuk, kawaler zam. Bydgoszcz. Zap. II. Jarosław Kamiński, kawaler zamieszkały Smardzewo i Anna Olszewska, panna zamieszkała Płońsk, par. św. Michała Archanioła. Zap. I..