Papież Franciszek pobłogosławił koronę dla Smardzewa

Papież Franciszek 23 maja br. pobłogosławił koronę, która 15 sierpnia 2019 roku założona zostanie na obraz Matki Bożej Smardzewskiej. Do Stolicy Apostolskiej koronę zawiózł ks. kan. Henryk Tadeusz Dymek, proboszcz parafii w Smardzewie wraz z delegacją parafialną.

Pobłogosławienie korony, która zostanie nałożona na obraz Matki Bożej Smardzewskiej, odbyła się 23 maja br., podczas audiencji generalnej z udziałem Ojca świętego Franciszka. W wydarzeniu uczestniczył ks. kan. Henryk Tadeusz Dymek, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Smardzewie wraz z delegacją parafialną oraz ks. kan. Czesław Stolarczyk z sąsiedniej parafii św. Jana Chrzciciela w Sochocinie.

Uroczystość koronacji obrazu Matki Bożej Smardzewskiej koroną papieską w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie zaplanowano na dzień 15 sierpnia 2019 r.

Wzruszającym momentem dla delegacji z naszej diecezji był także udział w Mszy św. 24 maja br. przy grobie św. Jana Pawła II, z udziałem m.in. kardynała nominata Konrada Krajewskiego.

W czasie pobytu w Rzymie delegacja ze Smardzewa znalazła czas m.in. na zwiedzenie czterech rzymskich bazylik oraz modlitwę na Kwirynale, przy grobie św. Stanisława Kostki. W czasie pobytu w Rzymie diecezjanom pomagali księża prałaci Waldemar Turek i Sławomir Nasiorowski, którzy od wielu lat pracują w Stolicy Apostolskiej.

Artykuł zaczerpnięty ze strony diecezji płockiej: