DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 12 sierpnia 2018

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 16.00 będzie spotkanie z Radą Duszpasterską. Natomiast przed godz. 16.00 będziemy odmawiać modlitwę różańcową w ramach przygotowań do koronacji obrazu Matki Bożej Smardzewskiej. Modlitwie przewodniczyć będą członkinie Koła Różańcowego ze Smardzewa k/kościoła.
  2. Jutro, 13 sierpnia, zapraszam na  kolejne Nabożeństwo Fatimskie, na godz. 19.00.
  3. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Parafia nasza przeżywa w tym dniu uroczystość odpustową. Msze Święte będą sprawowane według następującego porządku: godz. 9.00 – 12.00 – 17.00. Sumę odpustową odprawi ks. kan. Zbigniew Sajewski, dziekan dekanatu płońskiego. Kazania będzie głosił ks. profesor Jan Krajczyński. W czasie sumy wystąpi Orkiestra Strażacka z Sochocina. Szczegółowy program uroczystości odpustowych jest na stromie internetowej parafii i w kruchcie kościoła. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.
  4. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
  5. W następna niedzielę, 19 sierpnia, w Rostkowie odbędą się uroczystości ku czci św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Mszy Świętej o godz. 15.00 będzie przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz z Krakowa. Obecnie przeżywamy Rok Świętego Stanisława Kostki, w 450-tą rocznicę jego śmierci. Z dekanatu płońskiego, i również z naszej parafii, będzie delegacja na tej uroczystości.
  6. 30 i 31 sierpnia br. jedziemy na pielgrzymkę do Częstochowy, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa. Osoby, które zgłosiły udział w pielgrzymce niech do poniedziałku włącznie złożą opłatę, 180.00 zł od osoby.