DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19 sierpnia 2018

1. W minioną środę przeżywaliśmy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Nasza świątynia parafialna jest właśnie pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP i w tym dniu przeżywamy odpust. Wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu i przeżyciu tej uroczystości odpustowej składam serdeczne podziękowanie. Dziękuję asyście procesyjnej, dziewczynkom, które sypią kwiatkami i paniom, które się nimi opiekują, służbie liturgicznej, ministrantom, pracownikom kościelnym, osobom, które sprzątały i dekorowały kwiatami ołtarze. Państwu Tralewiczom z Sochocina dziękuję za kwiaty, które ofiarowali do dekoracji ołtarzy.
  2. Dzisiaj, w Rostkowie odbywają się uroczystości ku czci św. Stanisława Kostki, patrona Polski, patrona młodzieży i naszej diecezji. Przewodniczy tym uroczystościom ks. kardynał Stanisław Dziwisz z Krakowa. Naszą parafię reprezentuje kilka osób na tych uroczystościach.
  3. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.
  4. W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.
  5. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym jest artykuł o renowacji naszego pomnika, który znajduje się obok świątyni w Smardzewie.