NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ – 26 sierpnia 2018

1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.
  2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.00. W następną, pierwszą, niedzielę września zapraszam na sumę asystę procesyjną i dziewczynki do sypania kwiatkami.
  3. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.
  4. Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.
  5. Kończy się czas letnich wakacji dla dzieci i młodzieży. W sobotę, 1 września od godz. 17.00 będzie spowiedź dla dzieci, młodzieży, rodziców i wychowawców na początek roku szkolnego.
  6. Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej osoby, które jadą na pielgrzymkę 30 i 31 sierpnia niech w zakrystii złożą swój podpis na liście pielgrzymów. Pielgrzymi będą ubezpieczeni i dlatego potrzebny jest osobisty podpis.
  7. Dzisiaj, parafia Baboszewo przeżywa uroczystość odpustową. Suma w Baboszewie o godz. 12.00. Również w parafii Sochocin, w kaplicy w Kołozębiu jest odpust (godz. 10.30) połączony z dziękczynieniem za tegoroczne plony.
  8. Na następną niedzielę proszę o ustrojenie ołtarzy, w kościele, następujące rodziny ze Smardzewa k/ kościoła: Robakiewicz Iwona, Pasierowska Julita, Pawelska Teresa, Robakiewicz Edwarda, Podlecka Teresa i Krzemińska Jadwiga.
  10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Wojciech Żbikowski, kawaler zam. Podsmardzewo i Sylwia Malinowska, panna zam. Karolinowo, par. Nowe Miasto. Zap. I.