DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 9 IX 2018

1. Dzisiaj, na Mszy Świętej o godz. 9.00 będzie poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych. Przed godz. 16.00 członkinie Koła Różańcowego z Koliszewa będą przewodniczyć modlitwie różańcowej przygotowując nas do uroczystości koronacji M. B. Smardzewskiej.
  2. W dniu wczorajszym przeżywaliśmy Święto Narodzenia NMP. Dla naszej parafii to kolejna uroczystość odpustowa. Dziękuję mieszkańcom Kępy za przygotowanie wieńca dożynkowego. Mieszkańcy Smardzewa Poduchownego i Smardzewa k/kościoła oraz Koliszewa ( Koło Różańcowe) przygotowali kosze z warzywami i owocami. Serdeczne podziękowanie osobom zaangażowanym w przygotowanie wieńców i koszy.
  3. Mieszkańcom Smardzewa k/kościoła dziękuję za kwiaty i ubranie ołtarzy na odpust i dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę proszę kolejne rodziny o pomoc w ustrojeniu ołtarzy: Czarnecka Iwona, Wełna Emilia, Cichocka Katarzyna, Mrożkiewicz Agnieszka, Kwiatkowska Barbara, Matczak Hanna.
  4. Mieszkańcy Ćwiklinka złożyli 530.00 złotych na koronę dla Matki Bożej. Bóg zapłać.
  5. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcam, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Parafia Sochocin przeżywa w tym dniu uroczystość odpustową ( przeniesiona na niedzielę 16 IX). W Dziektarzewie uroczystość odpustowa w piątek. Suma o godz. 12.00.
  6. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  7. 23 września (niedziela) po sumie spotkanie z rodzicami, których dzieci będą przystępować do Pierwszej i Generalnej Komunii Świętej w 2019 roku..