DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 16 IX 20191

1. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.
  2. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.
  3. Dzisiaj też trwa Diecezjalne Dziękczynienie za tegoroczne plony. Uroczystości dożynkowe odbywają się w Sierpcu. Cztery osoby z naszej parafii, z wieńcem dożynkowym, biorą udział w tych uroczystościach..
  4. W następną niedzielę, na Mszę Świętą o godz.10.45 zapraszam szczególnie dzieci i młodzież. Będziemy modlić się do Boga, w intencji dzieci i młodzieży, przez wstawiennictwo ich patrona, św. Stanisława Kostki. Wspomnienie św. Stanisława Kostki przypada 18 września (wtorek). Patron dzieci i młodzieży jest też patronem naszej parafii i będziemy przeżywać kolejny odpust w następną niedzielę.
  5. Po sumie, za tydzień, zapraszam rodziców na spotkanie, których dzieci uczęszczają do III i IV kl. Szkoły
  6. W następnym, 2019 roku w naszym dekanacie, płońskim północnym, będzie wizytacja biskupia. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania otrzyma wtedy ten sakrament..
  7. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.
  8. Mieszkańcom Smardzewa k/kościoła dziękuję za kwiaty i ubranie ołtarzy. Na następną niedzielę proszę kolejne rodziny o ustrojenie ołtarzy: Kosobudzka Dorota, Kmiecińska Anna i Milena, Gozdan Danuta, Kmieciński Józef, Kowalska Emilia, Piórkowska Longina i Głuszczyk Krystyna.
  9. Członkinie Koła Różańcowego ze Smardzewa k/kościoła złożyły 500.00 złotych na koronę dla Matki Bozej Smardzewskiej. Bóg zapłać.