DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU -23 IX 2018

1. Dzisiaj, nasza parafia czci patrona dzieci i młodzieży oraz patrona naszej parafii – św. Stanisława Kostkę. Po każdej Mszy Świętej będziemy modlić się w intencji dzieci i młodzieży przy ołtarzu i relikwiach św. Stanisława Kostki.
  2. Po Mszy świętej o godz. 10.45 zapraszam rodziców na spotkanie, których dzieci przygotowują się do Pierwszej (kl. III) i Generalnej (kl. IV) Komunii Świętej.
  3. W sobotę przypada święto Archaniołów : Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.
  4. W zakrystii można nabyć Kalendarz dla Rolników, w cenie 25 złotych.
  5. Mieszkańcom Smardzewa k/kościoła dziękuję za kwiaty i ustrojenie ołtarzy. Za tydzień ołtarze ubierają młodzi, którzy zawrą sakramentalny związek małżeński.
  6. Osobom, które w ostatnim czasie złożyły ofiarę na koronę dla Matki Bożej serdecznie dziękuję. W ostatnim czasie kilka osób złożyło również wpis do Księgi Darów Duchowych. Zachęcam kolejne osoby do złożenia daru duchowego dla Matki Bożej.
  7.  Diecezja Płocka po raz pierwszy będzie gościła wszystkich polskich biskupów. W Płocku 25 i 26 września 2018 r. odbędzie się 380. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski.                                           Okazją do spotkania biskupów w Płocku jest obchodzona w tym roku 450. rocznica śmierci św. Stanisława Kostki, który urodził się w Rostkowie na terenie tej diecezji. Główna uroczystość Roku Jubileuszowego będzie miała miejsce we wtorek 25 września o godz. 18.00 w bazylice katedralnej w Płocku. Mszy św. będzie przewodniczył abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce a homilię wygłosi kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. Następnego dnia biskupi będą koncelebrować Mszę św. w płockiej farze (Kolegiata św. Bartłomieja) o godz. 7.30 pod przewodnictwem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Homilię wygłosi tego dnia bp Marek Solarczyk,  delegat KEP ds. Duszpasterstwa Młodzieży.
  8.  6 października br., będziemy gościć członków Kół Różańcowych z całej naszej diecezji. Szczegółowy program tej uroczystości jest zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii i w kruchcie kościoła.
  9. Wychodząc z kościoła można nabyć prasę katolicką.