DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 30 września 2018

1. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 będzie krótkie spotkanie z dziećmi kl. III i IV..
  2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcam do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 16.00 (Msza Święta i różaniec). Ci, którzy nie mogą przybyć do świątyni niech odmawiają różaniec w domu, w podróży lub w innym miejscu. Od jutra Msze Święte w dni powszednie będą sprawowane o godz. 16.00.
  3. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz.16.00.
  5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. We wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej o godz. 15.00 odmówmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Jak już ogłaszałem w tym dniu będziemy gościć pielgrzymów z całej naszej diecezji. Przybędą członkowie Kół Różańcowych z różnych parafii. Mszy Świętej o godz. 11.15 będzie przewodniczył ks. Biskup Piotr Libera. Starajmy się być gospodarzami tych uroczystości. Szczegółowy program jest zamieszczony na stronie internetowej naszej  parafii.
  7. Za tydzień niedziela adoracyjna. Na sumę zapraszam asystę procesyjną i dziewczynki do sypania kwiatkami.
  8. Osobom, które złożyły ofiarę na koronę dla Matki Bożej Smardzewskiej serdecznie dziękuję.
  9. Można nabyć Kalendarz dla Rolników w cenie 25 zł.