DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 14 października 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzieci kl. III i IV po Mszy Świętej o godz. 9.00 będą miały krótkie spotkanie..
  2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcam, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wychodząc ze świątyni możemy włączyć się do tej pięknej akcji wrzucając choćby drobny „grosz” na ten szlachetny cel.
  3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
  4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
  5. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszam do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.
  6. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.
  7. Przypominam, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz.16.30.
  8. Rodzinom, które złożyły ofiarę pieniężną na koronę dla Matki Bożej Smardzewskiej serdecznie dziękuję. Członkinie Koła Różańcowego z Kępy ofiarowały na koronę dla M. B. Smardzewskiej 340.00 zł. Dziękuję za ten dar.. Zwracam się z zachętą, po raz kolejny, byśmy składali dary duchowe dla Matki Bożej Smardzewskiej.
  9. Kończymy powoli remont organów. Czekamy jeszcze na silnik, który zostanie sprowadzony z Węgier. Koszt remontu przekroczy 40 tysięcy złotych.
  10. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej. W ostatnim Gościu Niedzielnym jest informacja o pielgrzymce Kół Różańcowych do Smardzewa.