JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 25 listopada 2018

1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.
  2. Dzisiaj w świętowanie uroczystości Chrystusa Króla włącza się Akcja Katolicka obchodząca swoje święto patronalne.
  3. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 zapraszam dzieci kl. III i IV na krótkie spotkanie.
  4. W pierwszą sobotę grudnia oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Jest to również pierwsza niedziela grudnia. Po sumie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. Od następnej niedzieli Msze święte, w niedzielę, będą sprawowane tylko o godz. 9.00 i 10.45. W grudniu i styczniu nie będzie odprawiana Msza Święta o godz. 16.00.
  7. Przed drugą niedzielą Adwentu (7-8-9 grudnia) będziemy przeżywać rekolekcje adwentowe. W zakrystii można zabrać program ćwiczeń rekolekcyjnych. Zapraszam osoby, które dostarczają te programy, do rodzin naszej parafii, aby i tym razem włączyły się do tej akcji. Zachęcam też do pomocy „nowych ewangelizatorów”.
  8. Podobnie jak w latach ubiegłych osoby, które rozprowadzają programy rekolekcyjne będą zbierały ofiary pieniężne na opłaty za podgrzewanie kościoła.
  9. Dzisiaj, parafia Dziektarzewo przeżywa uroczystość odpustową – św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Suma w Dziektarzewie o godz. 12.00.