PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU – 2 grudnia 2018 roku

1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.
  2. Dzisiaj, po Mszy Świętej, o godz. 10.45 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  3. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem. Przypominam, że młodzież naszej parafii przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w następnym roku.
  4. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych w środy  o godz. 16.00 i  soboty o godz.7.30. w soboty przed Mszą Świętą będziemy śpiewać Godzinki.
  5. W owocnym przeżywaniu oczekiwania na przyjście Pana pomocne będą nam adwentowe ćwiczenia duchowe. Tegoroczne rekolekcje, które rozpoczną się w najbliższy piątek, wygłosi w naszej wspólnocie ks. Krzysztof Toczyski SDB, salezjanin z Czerwińska. Już dziś zaplanujmy swój udział w tym wydarzeniu. Każda rodzina otrzymała lub otrzyma program rekolekcji. Program jest też zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.
  6. We wtorek 4 grudnia przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszam do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
  8. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  9. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Będziemy modlić się w tej intencji i udzielimy pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  10. Podobnie jak w latach ubiegłych zachęcam do włączenia się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom Caritas 2018. Wychodząc ze świątyni można kupić świece duże, w cenie 12 zł za sztukę, i świece małe, w cenie 6 zł za sztukę. Pieniądze ze sprzedaży świec przeznaczamy na pomoc dzieciom potrzebującym.
  11. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary, które złożyliście na opłaty za podgrzewanie kościoła. W szczególny sposób dziękuję osobom, które rozprowadzały program rekolekcji i zbierały ofiary pieniężne.
  12. W minionym tygodniu odeszła do wieczności + Lidia Missala, która przeżyła 63 lata. Od uczestników pogrzebu będzie odprawionych 7 Mszy Świętych. W czwartek odbył się też pogrzeb + Danieli Sawickiej, którą Pan Bóg powołał do wieczności w 86 roku życia. Od uczestników pogrzebu będą odprawione 4 Msze Święte. Wieczny odpoczynek…