SIÓDMA NIEDZIELA W CIAGU ROKU – 20 lutego 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna). Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.
  2. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.
  3. We wtorek, 22 lutego 2022, roku minie 91. rocznica objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. To wydarzenie miało miejsce w celi płockiego klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy Starym Rynku w dniu 22 lutego 1931 roku.
  4. W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.
  5. Od 6 marca (będzie to I-sza niedziela Wielkiego Postu) Msze Święte w każdą niedzielę będą odprawiane według następującego porządku: godz. 9.00 – 10.45 – 16.00. W najbliższą sobotę (26 lutego) Liturgia Mszy Świętej o godz. 16.00 będzie jeszcze z niedzieli.
  6. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 9.00 będzie spotkanie z dziećmi kl. III i IV, przygotowującymi się do Pierwszej i Generalnej Komunii Świętej. 6 marca (niedziela) po Mszy Świętej o godz. 16.00 zapraszam na spotkanie młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
  7. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

W tym tygodniu patronuje nam:

– środa, 23 lutego – Święty Polikarp (I/II w.), uczeń Świętego Jana, biskup Smyrny, męczennik za wiarę.