PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3 kwietnia 2022 roku

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.
  2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Kończymy dzisiaj rekolekcje wielkopostne. Dziękujemy przede wszystkim Panu Bogu i Matce Najświętszej za ten święty czas łaski dla całej naszej wspólnoty parafialnej i czcicieli Matki Bożej Smardzewskiej , którzy modlą się z nami. Wielu z nas skorzystało z Bożego Miłosierdzia w sakramencie pokuty. Ci, którzy jeszcze tego nie uczynili mają możliwość spowiedzi w kolejnych dniach Wielkiego Postu. Zachęcam!  Jesteśmy wdzięczni ludziom, którzy pomagali nam w spotkaniu z Bogiem w czasie tych ćwiczeń rekolekcyjnych. Serdecznie dziękuję ks. Jackowi Wilczyńskiemu, salezjaninowi z Czerwińska za piękne nauki rekolekcyjne, za modlitwy którym przewodniczył i za sprawowane Msze Święte. Życzymy ks. Jackowi Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w życiu osobistym i w pracy duszpasterskiej w znanym Sanktuarium Matki Bożej Czerwińskiej, w Czerwińsku. Dziękuję służbie liturgicznej, ministrantom, lektorom i lektorkom, kantorce za uświetnianie liturgii. Dziękuję pracownikom kościelnym, panom: organiście i kościelnemu. Dziękuję paniom za pomoc na plebanii.
  3. Dziękuję Państwu Henrykowi i Bernardzie Gierkowskim za przygotowanie donic kwiatowych i posadzenie kwiatów przy kościele. Państwu Danucie i Henrykowi Królom dziękuje za wykonanie porządków przy pomnikach za kościołem i przy alejce od plebanii do kościoła.
  4. Na kwiaty do Grobu Pana Jezusa złożono ofiary z następujących wiosek: Kępa – 340,00 zł, Milewo – 440,00 zł, Słoszewo i część Milewa – 400,00 zł, Słoszewo Kolonia – 400,00 zł, Wierzbówiec – 500,00 zł oraz kilka rodzin złożyło ofiarę indywidualnie. Bardzo serdecznie dziękuję za te ofiary.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 16.00. Po niej modlitwa w intencji nowych powołań do służby w Kościele.
  6. W piątek serdecznie zapraszam na nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 16.30.
  7. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godz.10.45. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.
  8. Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.