PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 15 maja 2022 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po Mszy Świętej o godz. 10.45 będzie spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do Pierwszej (kl. III) i Generalnej Komunii Świętej (kl. IV). Po Mszy Świętej o godz. 16.00 będzie spotkanie z  kandydatami do bierzmowania.
  2. Jutro, 16 maja, zapraszam dzieci kl. III na godz. 18.45 na spotkanie przygotowujące do pierwszej Komunii Świętej. Spotkanie z uczniami kl. IV odbędzie się we wtorek, 17 maja, również o godz. 18.45.
  3. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.
  4. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.
  5. W czwartek, 19 maja, zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych na godz. 18.45 do sprzątania kościoła . W piątek, 20 maja, spowiedź dzieci kl. III, rodziców, rodziców chrzestnych i wszystkich, którzy chcą ofiarować komunię w intencji dzieci (godz. 18.45).
  6. W sobotę, 21 maja wyjeżdżamy autokarem do Czerwińska z młodzieżą, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Wyjazd ma charakter modlitewno-rekraacyjny. W programie jest Msza Święta, zwiedzanie romańskiej Bazylki z XII wieku, zawody sportowe, spotkanie przy ognisku. Wyjazd o godz. 9.00 (parking przy kościele w Smardzewie), powrót około godz. 16.00. Osoby, które wybierają się na pielgrzymkę/wycieczkę do Czerwińska muszą mieć zgodę rodziców, oraz niech dostarczą numer Pesel, który jest potrzebny przy ubezpieczeniu grupy.
  7. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie po Eucharystii o godz.18.00. Zapraszam na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej.
  8. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.
  9. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy + Alinę Marciszewską, która przeżyła 71 lat. Od uczestników pogrzebu będzie odprawionych 16 Mszy Świętych. Niech miłosierny Bóg za dobro uczynione na ziemi wynagrodzi ją szczęściem wiecznym.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.