WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 29 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzieci z kl. IV, na Mszy Świętej o godz. 10.45 Odnowią Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Do czwartku włącznie zapraszam dzieci na Mszę Świętą na godz. 18.00. Rodzice i dzieci kupili dla parafii jako dar ołtarza – naczynie do oleju, którego używamy przy chrzcie dzieci.  Serdeczne Bóg zapłać.  Dziękuję również rodzicom  za kwiaty i udekorowanie ołtarzy.
 2. W ostatnim czasie został odnowiony krzyż procesyjny, który jest umieszczony obok ołtarza. Ofiary na renowacje krzyża złożyli rodzice, których dzieci przystąpiły w tym roku do Pierwszej Komunii Świętej (kl. III) i dzieci, które odnawiają przyrzeczenia chrztu świętego (kl. IV). Składam darczyńcom serdeczne podziękowanie za ten piękny dar ołtarza.
 3. Codziennie przygotowujemy się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego przez nowennę, którą odmawiamy po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 4. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Będziemy wpatrywali się w Maryję, która spieszy do swojej krewnej Elżbiety, będziemy prosili o wrażliwość na potrzeby innych dla wszystkich uczniów Chrystusa.
 5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
 6. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę.
 7. W środę na godz. 18.45 zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkanie.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:                                  – w czwartek modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o  godz. 18.00; – w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.30; spowiedź święta od godz. 17.30; – w sobotę nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej przed Eucharystią o godz. 9.00 i po Mszy Świętej o godz.  18.00.
 1. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii jest to uroczystość odpustowa.  Msze Święte za tydzień będą sprawowane o godz. 9.00 – 12.00 – 17.00. Świętowanie rozpoczniemy już  Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18.00.  Szczegółowy program jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii i w kruchcie kościoła. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.
 2. Za tydzień będzie to jednocześnie pierwsza niedziela czerwca, która obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia.
 3. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.
 4. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy opieki Matki Bożej i wiernego trwania przy Chrystusie.