ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 5 czerwca 2022 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków. Dzięki Jego mocy uczniowie wyszli z Wieczernika, aby głosić całemu światu orędzie zbawienia. Dziś prosimy, aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy” (modlitwa nad darami). Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.
  2. Dzisiejsza niedziela jest także pierwszą niedzielą miesiąca. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci.
  3. Nasza wspólnota parafialna przeżywa dzisiaj uroczystość odpustową. Msze Święte są odprawiane według następującego porządku: godz. 9.00 – 12.00 (suma opustowa z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna) i o godz. 17.00. Przed sumą o godz. 11.30 będziemy modlić się na różańcu. Słowo Boże na wszystkich Mszach Świętych głosi ks. kan. dr Janusz Filarski, Dyrektor Domu Księży Emerytów w Płocku.
  4. Jutro, w poniedziałek, 6 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 10.00 (w intencji członkiń Kół Różańcowych z naszej parafii i członków Szkaplerza świętego) i o godz.16.00 (przybywają pielgrzymi z Płońska). Od godz. 9.30 będziemy modlić się na różańcu.
  5. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18.30  odprawiane jest nabożeństwo czerwcowe, podczas którego odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu za wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
  6. W czwartek, 9 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też diakonów i kleryków naszej diecezji, którzy przygotowują się do kapłaństwa.
  7. 11 czerwca (sobota) o godz. 11.00 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania przez posługę ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania w piątek od godz. 18.45.
  8. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej. Parafia Sarbiewo przeżywa w tym dniu uroczystość odpustową.
  9. Ojciec Święty Franciszek przyjął, złożoną z racji zdrowotnych, rezygnację bp. Piotra Libery z posługi biskupa płockiego. Administratorem apostolskim sede vacante naszej diecezji został mianowany biskup toruński Wiesław Śmigiel. Sede vacante, czyli pusty tron. Tzn. do chwili wyznaczenia kogoś na ten tron w Płocku władzę sprawuje biskup z Torunia.
  10. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.