DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po Mszy Świętej wieczorowej odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 2. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.
 3. Jutro, w poniedziałek, od godz. 17.30 spowiedź dla dzieci i młodzieży na zakończenie roku szkolnego.
 4. W czwartek, 23 czerwca, na godzinę 18.00 zapraszam, asystę procesyjną i wszystkich wiernych, na Mszę Świętą na zakończenie oktawy Bożego Ciała. Po procesji będzie poświęcenie wianków. W tym dniu, 23 czerwca, przypada też Dzień Ojca. Ofiarujmy  swoje modlitwy w  intencji ojców
 5.                                            ZAPROSZENIE

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i Uczniowie zapraszają wszystkich Przyjaciół i Absolwentów Szkoły Podstawowej w Smardzewie, na Uroczystość Nadania Szkole imienia Powstańców Styczniowych 1863 r. Uroczystość odbędzie się 23 czerwca 2022 roku, w budynku szkoły i na boisku  szkolnym .                                                                              Program Uroczystości:                                                                                                                                                                     10.00. Msza Święta (polowa) na boisku szkolnym                                                                                                                                           11.10 . Uroczyste nadanie imienia i wręczenie sztandaru                                                                                                                     11.40. Odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej                                                                                                                            12.00. Część artystyczna w wykonaniu uczniów                                                                                                                                        12.30. Wystąpienia okolicznościowe

 1. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 2. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Tradycyjna Msza Święta na zakończenie roku szkolnego będzie sprawowana w czwartek, 23 czerwca br. o godz. 10.00, na boisku szkolnym.
 3. Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, z racji na przypadającą 24 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jest przełożona na 23 czerwca (czwartek).  W parafii Sochocin odpust św. Jana Chrzciciela  jest  przełożony na niedzielę 26 czerwca . Suma odpustowa w Sochocinie  o godz. 12.00.
 4. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom: Słoszewa i Słoszewa Kolonii, Kępy,  Koliszewa Północ i Koliszewa Południe oraz Smardzewa Kolonii i Smardzewa Poduchownego za przygotowanie ołtarzy. Słowa wdzięczności kieruję do Asysty procesyjnej oraz dziewczynek, które sypią kwiatkami i pań, które się nimi opiekują. Dziękuję służbie liturgicznej: ministrantom, kantorce, lektorkom i lektorom oraz pracownikom kościelnym.
 5. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny (dla młodzieży), Rycerz Niepokalanej. Mały Rycerzyk (dla dzieci).
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.