OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 31 lipca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.
 2. Jutro, 1 sierpnia, przypada 78. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu.
 3. Wtorek, 2 sierpnia, to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Odpust można zyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie jakiejkolwiek parafialnej świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
 4. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Będzie to jednocześnie pierwszy czwartek miesiąca. Modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18.00.
 5. Najbliższy piątek, 5 sierpnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna o godz. 18.00. Po niej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta od godz. 17.30.
 6. W sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Msze Święte tego dnia o godz. 8.30 i 18.00.
 7. Z racji pierwszej soboty miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej i Msza Święta o godz. 8.30.
 8. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej o godz.10.45. Zapraszam asystę procesyjną i dziewczynki do sypania kwiatkami.
 9. Sierpień to miesiąc licznych pielgrzymek do różnych sanktuariów maryjnych, szczególnie na Jasną Górę. 6 sierpnia wyruszy 41. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę. Zachęcam do udziału w tych wędrownych rekolekcjach. Ci, którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce mogą pielgrzymować w sposób duchowy (uczestniczyć codziennie we Mszy Świętej i odmówić modlitwy z Modlitewnika Pielgrzyma). Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii.
 10. 4 sierpnia będziemy gościć pielgrzymów z Warmii wędrujących do Jasnogórskiej Matki. Posiłek dla pielgrzymów przygotują mieszkańcy Ćwiklinka i Milewa. W następnym roku włączą się mieszkańcy kolejnych wiosek.
 11. W następną niedzielę, 7 sierpnia, po Mszy Świętej o godz. 16.00 zapraszam na spotkanie członków Rady Duszpasterskiej i Rady Gospodarczej.
 12. Państwu Pawłowskim z Pawłowa  (par. Sarbiewo)  dziękuję za przycięcie krzewów ozdobnych przy plebanii.
 13. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy otwartości na Boże słowo, roztropności w podejmowanych decyzjach oraz doświadczenia Bożej mocy w trudnościach dnia codziennego.

W tym tygodniu patronują nam:                                                                                                                                                                        – poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel wspólnoty redemptorystów; – czwartek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), prezbiter, patron proboszczów.