WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 17 maja 2026

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.
  2. Dzisiaj, 17 maja, na Mszy Świętej o godz. 10.45 uczniowie kl. IV odnowią Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Od poniedziałku do czwartku włącznie zapraszam uczniów kl. IV na Eucharystię na godz. 17.00. Każdego dnia będą modlić się w różnych intencjach: poniedziałek – rodzice, wtorek chrzestni, środa – w intencji babci i dziadziusia (z obojga stron), czwartek – powołania kapłańskie, zakonne, misyjne. Rodzicom i dzieciom dziękuję za dar ołtarza.
  3. W najbliższy poniedziałek, 18 maja, wspominamy 106. rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. Dziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.
  4. W przyszłą niedzielę, 24 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. W naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową. Msze Święte będą sprawowane o godz. 9.00 – 12.00 (suma odpustowa z procesją eucharystyczną) – 17.00. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 23 maja. O godz. 20.30 nabożeństwo majowe i różaniec. O godz. 21.00 apel Jasnogórski. Do tej uroczystości od jutra przygotowujemy się przez specjalną nowennę.
  5. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w tę nadchodzącą niedzielę modlimy się też za Kościół w Chinach. W 2007 roku papież Benedykt XVI wydał List apostolski, w którym napisał, że 24 maja ma być poświęcony pamięci i modlitwom za Kościół w tym kraju.
  6. Przypominam o nabożeństwach majowych, które w naszej świątyni sprawujemy codziennie o godz. 17.30.
  7. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.

 

 

 

 

 

 

 

muğla escort bayan escort bayan aydın escort bayan çanakkale escort balıkesir bayan escort bayan tekirdağ gebze escort bayan bayan mersin escort escort buca bayan escort bayan edirne