Dożynki Diecezji Płockiej i województwa Mazowieckiego – 27 VIII 2017 r.

Dożynki Diecezji Płockiej i województwa Mazowieckiego

w Przasnyszu – 27 sierpnia br.

Dożynki  Diecezji  Płockiej  odbędą  się  27 sierpnia 2017 r. w Przasnyszu na płycie lotniska Aeroklubu Ziemi Przasnyskiej. Połączone będą z Dożynkami Województwa Mazowieckiego i Powiatu Przasnyskiego. Święto dziękczynienia za zbiory rozpocznie się o godz. 11.30 Mszą św. sprawowaną prze J.E. Księdza Biskupa Piotra Liberę. Czcigodnych Księży zapraszamy do koncelebry (zabrać albę i pasek). Liturgię Mszy św. przygotowują Księża Proboszczowie Przasnyskich Parafii we współpracy z Samorządem Powiatu Przasnyskiego.

Tradycją jest, że podczas Mszy św. niesione są dary z diecezji. Prosimy dekanaty o przygotowanie daru ofiarnego:

• Dekanat Przasnysz  – chleb i pieczywo (niosą piekarze)

• Dekanat Strzegowski – kosz kwiatów

• Dekanat Przasnyski – owoce pszczelego roju – miody…

• Dekanat Dzierzgowo – kosz ziół

• Dekanat  Mława – kosz warzyw

• Dekanat Ciechanowski Zachodni – kosz owoców

• Dekanat Ciechanowski Wschodni –  kosz warzyw

• Dekanat Maków Mazowiecki – kosz owoców

Zapraszamy rolnicze rodziny do uczestnictwa w diecezjalno-wojewódzkim święcie dziękczynienia za zbiory.

Ks. Krzysztof Biernat

Diecezjalny Duszpasterz Rolników