CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19 marca 2023 roku

1. Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.
  2. Po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie z dziećmi kl. III i IV.
  3. Jutro, 20 marca w liturgii Kościoła będziemy wspominać św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość św. Józefa przypada 19 marca ale, z racji na niedzielę, jest przeniesiona na dzień następny.
  4. W najbliższą środę rozpoczniemy misje święte w naszej parafii, którym przewodniczyć będzie o. Mirosław Kopczewski, franciszkanin z Niepokalanowa. Zachęcam do modlitwy w intencji o. misjonarza i całej wspólnoty parafialnej o dobre owoce tych ćwiczeń duchowych. Program misji świętych w wielu wioskach otrzymały wszystkie rodziny. Ci, którzy nie otrzymali programu misji mogą go zabrać w zakrystii.
  5. W sobotę, 25 marca, w liturgii wspominamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
  6. Na kwiaty do Grobu Pana Jezusa złożono ofiary z następujących miejscowości: Kępa, Podsmardzewo, Koliszewo Północ, Koliszewo Południe, Wierzbówiec, Ćwiklinek. Ofiarodawcom, a szczególnie osobom, które zbierały ofiary składam serdeczne podziękowanie.
  7. Ks. kanonik Józef Kacperski przeżywa dzisiaj dzień swojego Patrona, św. Józefa. W imieniu własnym i wszystkich tu obecnych oraz całej wspólnoty parafialnej składam ks. Józefowi najserdeczniejsze życzenia przede wszystkim zdrowia i wielu łask Bożych w życiu osobistym i w pracy duszpasterskiej. Przy tej okazji pragnę również podziękować ks. kanonikowi za pomoc, szczególnie w konfesjonale i przy ołtarzu. Serdeczne Bóg zapłać. Składam również serdeczne życzenia wszystkim dzisiejszym solenizantom. Niech św. Józef wyprasza Wam Boże błogosławieństwo na każdy dzień.
  8. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej. Można jeszcze nabyć baranki wielkanocne.