TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 2 lipca 2023

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli lipca, po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakrament, adoracja i procesja eucharystyczna wokół świątyni.
  2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa związane z tymi dniami odprawimy o stałych godzinach. W piątek możliwość spowiedzi od godziny 17.30. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego sakramentu i adoracja.
  3. W czwartek, 6 lipca, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Będziemy szczególnie modlili się za naszych chorych parafian podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
  4. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcam do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.