SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 23 lipca 2023

1. Dzisiaj, 23 lipca, w kościele katolickim jest obchodzony Światowy dzień Dziadków i Osób Starszych.
  2. We wtorek, 25 lipca, wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Dzisiaj, podczas każdej Mszy Świętej modlimy się w intencji kierowców i podróżujących. Po zakończeniu Eucharystii będziemy święcić pojazdy. Tradycyjnie przy poświęceniu pojazdów zbieramy drobne ofiary na zakup pojazdów mechanicznych dla polskich misjonarzy, którzy pracują w wielu krajach świata.
  3. W środę, 26 lipca, wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcam w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.
  4. W środę, 26 lipca, jedziemy na pielgrzymkę – wycieczkę do Chełmna i Torunia. Są jeszcze wolne miejsca i można zgłosić się na wyjazd. Wyjazd o godz. 6.00, o godz. 5.30 Msza Święta w kościele w Smardzewie.
  5. 4 sierpnia będziemy gościć pielgrzymów z diecezji warmińskiej, którzy pielgrzymują na Jasną Górę.
  6. 6 sierpnia wyrusza 42 Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę. Zachęcam do udziału w tych wędrownych rekolekcjach. Można też wziąć udział w pielgrzymce w sposób duchowy. Zapisy na  pielgrzymkę przyjmujemy w zakrystii, po Mszach Świętych.
  7. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Rycerz Niepokalanej, Różaniec.
  8. Gościom, którzy modlą się z nami i parafianom smardzewskim życzę dobrej niedzieli.