DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 27 sierpnia 2023

1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek (1 września) od godz. 17.00 spowiedź dla dzieci i młodzieży, przed początkiem roku szkolnego. Zachęcam do spowiedzi również rodziców, by ofiarowali komunię świętą w intencji dzieci, które rozpoczną nowy rok szkolny.
  3. Adoracja w pierwszą niedzielę miesiąca (3 września) będzie dla nas okazją do uwielbienia Pana Boga za miniony czas oraz zawierzenia Jemu nowego roku szkolnego i katechetycznego. Na sumę zapraszam asystę procesyjną i dziewczynki do sypania kwiatkami.
  4. 4 września, poniedziałek, rozpoczyna się nowy rok szkolny. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego o godz. 8.30.
  5. 8 września, przeżywać będziemy Święto Narodzenia NMP, w naszej parafii kolejny odpust i dziękczynienie za tegoroczne plony. Wieniec dożynkowy jest już przygotowany, natomiast mieszkańców poszczególnych miejscowości zachęcam do przygotowania koszy z warzywami i owocami.
  6. Dzisiaj, 27 sierpnia, w par. św. Stanisława BM w Bieżuniu odbywają się DOŻYNKI DIECEZJI PŁOCKIEJ I WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO. Uroczystościom Dziękczynienia za tegoroczne plony przewodniczy Biskup Płocki – Szymon Stułkowski.
  7. Dwie Panie pomagały Panu kościelnemu w sprzątaniu kościoła i terenu przed świątynią. Bardzo serdecznie dziękuję z pomoc.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej.