TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 12 listopada 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 będzie spotkanie z dziećmi kl. III i IV. Po Eucharystii o godz. 10.45 zapraszam na spotkanie młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.
  2. Dzisiaj, jak każdego roku w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy. Nie ustawajmy w prośbach, aby rychło nastała jedna Owczarnia i jeden Pasterz!
  3. Listopad tradycyjnie przypomina nam o modlitewnej pamięci o zmarłych. Stosunek do zmarłych jest wyrazem naszej duchowej kultury. Chrześcijańska wiara nakazuje nam coś więcej niż dbałość o rodzinne groby czy bezimienne mogiły. Wierzymy, że zmarli sami pomóc sobie już nie mogą. Pamiętajmy o nich nie tylko w listopadzie. Polecając ich Bożemu miłosierdziu, miejmy na uwadze, że kiedyś sami będziemy w podobnej potrzebie.
  4. Na zakup ławek do kościoła kilka rodzin złożyło ofiarę: 400,00 zł, 400,00 zł, 200,00 i jedna rodzina spoza parafii – 1000,00 zł. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.
  5. Przy segregacji odpadów na cmentarzu pracowali panowie: Henryk Król, Tomasz Geller, Wincenty Stańczak (kościelny) i Leszek Sosiński. Bardzo serdecznie dziękuję.
  6. Podobnie jak w latach ubiegłych Caritas Polska rozprowadza świece w cenie 10.00 zł (małe) i 15,00 zł (duże). Ofiary ze sprzedaży świec przeznaczone są na pomoc dla osób potrzebujących.
  7. Od jutra (13 listopada) pan organista Stefan Godlewski będzie odwiedzał rodziny naszej parafii z opłatkiem wigilijnym. Przyjmijmy Pana Stefana życzliwie.
  8. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.

W tym tygodniu patronują  nam:                                                                                                                                                                         Poniedziałek, 13 listopada – św. św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe).

Piątek, 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, a najpierw żona Ludwika IV, landgrafa Turyngii, która po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka (wspomnienie obowiązkowe).

Sobota, 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc (wspomnienie obowiązkowe).