SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 11 lutego 2024

1. Dzisiaj rozpoczyna się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu…
  2. Dzisiaj obchodzimy też Światowy Dzień Chorego. Parafialne obchody dnia chorych z Mszą Świętą, podczas której udzielimy sakramentu chorych, zorganizujemy w święto NMP – Maki Kościoła, w drugi dzień Zielonych Świąt – 27 maja br.
  3. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 będzie spotkanie z dziećmi kl. III i IV. W sobotę, 17 lutego, zapraszam kandydatów do bierzmowania na spotkanie o godz. 11.00, do salki katechetycznej.
  4. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem na znak pokuty naszych głów popiołem odprawimy o godz. 10.00 i 16.00. Zachęcam do licznego uczestnictwa oraz do wejścia i całkowitego zaangażowania się w ten święty czas. Tego dnia rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty
  5. CARITAS na czas Wielkiego Postu proponuje nam wiele akcji dobroczynnych. Będziemy o nich informować na bieżąco.
  6. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego zobowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, do jednorazowego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia. Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominam także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tak zwany „czas zakazany”, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, wesel i dyskotek.
  8. W najbliższy piątek rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszam wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych na godz. 16.30. Natomiast od przyszłej niedzieli – pierwszej Wielkiego Postu po Eucharystii o godz. 10.45 będziemy śpiewać Gorzkie Żale. W piątek po Popielcu odbywa się też specjalna modlitwa w intencji zranionych i wykorzystanych.
  9. W ostatnim czasie wpłynęły ofiary na zakup ławek. Serdecznie dziękuję ofiarodawcom.
  10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb św. p. Czesława Załęckiego, który przeżył 76 lat. Od uczestników pogrzebu będzie odprawionych 20 Mszy Świętych, w tym 4 od rodzin, które zamówiły intencje mszalne przed pogrzebem