PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 marca 2024

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży (i obrazów).
  2. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni.
  3. Dzisiaj, kończymy rekolekcje wielkopostne i dziękujemy przede wszystkim Panu Bogu i Matce Najświętszej za ten święty czas łaski. Naszą wdzięczność kierujemy też do osób, które pomogły nam przygotować się do świąt zmartwychwstania Pana Jezusa. Słowa szczególnej wdzięczności kieruję do O. Mirosława Kopczewskiego, franciszkanina z Niepokalanowa, który głosił nauki rekolekcyjne, przewodniczył nabożeństwom i modlił się z nami. Ojciec Mirosław prowadzi misje, rekolekcje, ale na co dzień pracuje w Niepokalanowie. Przygotowuje i prowadzi nabożeństwa pierwszych sobót. Szerzy kult Niepokalanej na wzór św. o. Maksymiliana Marii Kolbego.  Życzymy Ojcu dużo zdrowia i Bożego błogosławieństwa w tej potrzebnej i pięknej pracy duszpasterskiej. Dziękuję spowiednikom, szczególnie Ks. Kan. Józefowi Kacperskiemu, za ofiarną służbę w konfesjonale. Dziękuję Panu organiście i Panu kościelnemu, Pani Danucie Król za pomoc przy sprzątaniu kościoła, Pani Ewie Felczak za pomoc w przygotowaniu posiłków dla księży, Pani Bożenie Chojnackiej za pomoc przy sprzątaniu plebanii, dziękuję   służbie liturgicznej i ministrantom. Wszystkim, którzy włączyli się do przygotowania i przebiegu rekolekcji serdecznie dziękuję.
  4. Dziś po Eucharystii o godz. 9.00 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich Żali, natomiast w piątek na nabożeństwo Drogi Krzyżowej:
  5. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Na Mszy wieczornej będziemy modlić się w intencji mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także otoczmy modlitwą solenizantki i solenizantów tego dnia. W tym dniu przeżywa również dzień swojego Patrona Ks. Kan. Józef Kacperski. Pamiętajmy w osobistych  modlitwach o Ks. Józefie. Niech św. Józef wyprasza mu potrzebne łaski.
  6. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przed Sumą ze szczególnym udziałem dzieci pragniemy zorganizować procesję wokół świątyni.
  7. W odpowiedzi na zaproszenie Przewodniczącego KEP od soboty   (16 – 24 marca) w całej Polsce jest odmawiana po każdej Mszy św. nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Również w naszym kościele pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wielkich orędowników Polski.
  8. Na kwiaty do Grobu Pana Jezusa złożono ofiary z następujących wiosek: Milewo cz. I, od P. Olczak, Milewo cz. II, od P. Stańczaka,  Słoszewo Kolonia, Wierzbówiec, Smardzewo Działki, Słoszewo  (kilka rodzin), Smardzewo k/kościoła  (kilka rodzin), Smardzewo Poduchowne – 260,00 zł. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję. Pan Krzysztof Sosiński wykonał nakrycie na kręgi przy studni  obok cmentarza. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Krzysztofowi.