DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 1 września 2024

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca po sumie będzie adoracja i procesja eucharystyczna wokół świątyni.
  2. Dzisiaj też przypada 85. rocznica wybuchu II wojny światowej. Również dzisiaj przeżywamy ustanowiony w 2015 roku przez papieża Franciszka Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.
  3. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny: zatroszczmy się, by rozpocząć go w Imię Boże. Dlatego zapraszam najmłodszych Parafian, ich rodziców, nauczycieli, katechetów i pracowników szkoły na Eucharystię o godz. 9.00, podczas której będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku szkolnym. W następną niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9.00 będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
  4. Podobnie jak w latach ubiegłych dzieci będą otrzymywały karteczki – kontrolki na niedzielnych Mszach Świętych, które trzeba będzie wkleić do książeczki, zatytułowanej: NIEDZIELA z PIELGRZYMAMI NADZIEI, którą każdy uczeń już dzisiaj otrzyma.
  5. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci, żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek po południu zapraszam na Eucharystię o godz. 18.00 i na adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy nabożeństwem ku czci Serca Pana Jezusa. Wzbudźmy pragnienie rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego pojednanymi z Bogiem i braćmi. W pierwszą sobotę o godz. 8.30 będzie sprawowana Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP.
  7. Za tydzień, 8 września, parafia nasza przeżywać będzie uroczystość odpustową – ŚWIĘTO NARODZENIA NMP. Porządek Mszy Świętych za tydzień: godz. 9.00 – 12.00 (suma z adoracją i procesją eucharystyczną) – 16.00. Na sumie będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony, poświęcimy wieniec dożynkowy oraz kosze z warzywami i owocami. Poświęcimy również zboże pod tegoroczny zasiew. Zapraszam asystę procesyjną na sumę oraz dziewczynki do sypania kwiatkami.
  8. W sobotę, 7 września, zapraszam na godz. 20.30 na różaniec i Apel Jasnogórski.
  9. W minionym tygodniu kupiliśmy 210 krzeseł, które będziemy używać w czasie odpustów i innych uroczystości na placu przy kościele. Koszt zakupu wynosi jedenaście tysięcy złotych. Pan Bogdan Szcześniewski własnym pojazdem przywiózł  krzesła z Warszawy. Bardzo serdecznie dziękuję.
  10. Przekazujemy wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

We wtorek, 3 września – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, który był pełen bojaźni Bożej i najwyższej pokory oraz jaśniał wielkim światłem Ducha Świętego.

W środę, 4 września – Błogosławione Nazaretanki, męczenniczki z Nowogródka, które ofiarowały swoje życie za ocalenie aresztowanych: miejscowego proboszcza i mieszkańców miasteczka.