DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 8 września 2024

1. Mimo że dzisiejsza niedziela niejako przykryła święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane w Polsce świętem Matki Bożej Siewnej, to w naszej parafii przeżywamy odpust i Liturgia Mszy Świętej jest ze ŚWIĘTA NARODZENIA NMP.  Msze Święte dzisiaj są sprawowane o godz. 9.00 – 12.00 (suma odpustowa z adoracją i procesją eucharystyczną) – 16.00. Na sumie będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony i poświęcimy wieniec dożynkowy oraz kosze z warzywami i owocami.   Odbędzie się też poświęcenie ziarna do jesiennych zasiewów. Kazania dzisiaj głosi ks. Jacek Prusiński, nauczyciel w szkołach katolickich w Płocku.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, które w naszej ojczyźnie zbiegają się z Tygodniem Wychowania. Zatroszczmy się zatem o dobrą formację młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zainteresujmy się także ich udziałem w lekcjach religii. Na Mszy Świętej o godz. 9.00 będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
  3. W środę, 11 września, w rocznicę terrorystycznych zamachów w Nowym Jorku, chcemy pamiętać o modlitwie w intencji ofiar terroru i reżymów totalitarnych oraz o pokój na całym świecie szczególnie w Ukrainie
  4. W piątek, 13 września, zapraszam do wspólnej modlitwy ku czci Matki Bożej z Fatimy. Msza Święta o godz. 18.00, następnie różaniec i procesja.
  5. W sobotę, 14 września, będziemy obchodzić święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym dokonał zbawienia świata nasz Pan, Jezus Chrystus. W czasach kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami, choćby przez pobożne czynienie znaku krzyża. Parafia Dziektarzewo przeżywa w tym dniu odpust. W parafii Sochocin odpust przeniesiony jest na niedzielę, 15 września.
  6. Członkinie Koła Różańcowego z Koliszewa złożyły ofiarę na kwiaty – 300, 00 złotych. Wpłynęła też ofiara od rodziny– 200,00 złotych na zakup konfesjonałów. Bóg zapłać.
  8. Solenizantów i Jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. W sposób szczególny ogarnąć modlitwą pragniemy ostatnio zmarłych Parafian i ich bliskich…