DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 15 września 2024

1. Dzisiaj, w trzecią niedzielę września, w Polsce przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Towarzyszy nam zatem modlitwa w intencji wszystkich dziennikarzy, reporterów i wszystkich pracujących w mediach, by stawali się przekazicielami prawdy i trwałych, nieprzemijających wartości.
  2. We wtorek wspominamy 85. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o wszystkich pomordowanych na Wschodzie, o wszystkich ofiarach „Golgoty Wschodu” oraz prosimy, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia
  3. W środę, 18 września, święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży i patrona naszej parafii. W tym dniu przeżywamy kolejną uroczystość odpustową, którą celebrować będziemy w następną niedzielę, 22 września. Za tydzień dzieci i młodzież zapraszam na Mszę Świętą na godz. 9.00. Dzisiaj, po Eucharystii o godz. 9.00 będzie krótkie spotkanie z dziećmi kl. III i IV, przygotowujące do Pierwszej i Generalnej Komunii Świętej.
  4.  W minioną niedzielę, 8 września, przeżywaliśmy uroczystość odpustową –  święto NARODZENIA NMP.  Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy się zaangażowali w przygotowanie i przebieg tej uroczystości.  Dziękuję asyście procesyjnej i dziewczynkom, które sypią kwiatkami, osobom, które niosły dary ofiarne, ministrantom i całej służbie liturgicznej. Mieszkańcy Smardzewo Działki i Smardzewo Spółdzielnia przygotowali wieniec dożynkowy, kosze z warzywami i owocami przygotowały  członkinie Koła Różańcowego z Koliszewa i Smardzewo Działki. Pan Józef Popiołkowski tradycyjnie ofiarował bochen chleba do procesji z darami.  Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję.
  5. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej. Można również nabyć Kalendarz Rolników na rok 2025.
  6. W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Jan Pajewski, który przeżył 75 lat. Od uczestników pogrzebu będą odprawione 22 Msze Święte. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
  7. Przekazujemy najlepsze życzenia wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:                                                                                                                                                      W poniedziałek, 16 września – św. św. męczennicy: papież Korneliusz i biskup Cyprian, nieugięci obrońcy chrześcijańskiej wiary, za którą złożyli w ofierze swoje życie w połowie III wieku.

W środę, 18 września – św. Stanisław Kostka, nowicjusz jezuicki, który odznaczał się wielką pobożnością i pragnieniem całkowitego poświęcenia się Bogu. Patron nowicjuszy, dzieci i młodzieży oraz naszej ojczyzny.

W piątek, 20 września – św. św. męczennicy z Korei: pierwszy koreański kapłan Andrzej Kim Taegon, wybitny apostoł świecki Paweł Chong Hasang oraz ich towarzysze.

W sobotę, 21 września – św. Mateusz, Apostoł i Ewangelista, powołany przez Chrystusa poborca cła i podatków dla rzymskiego okupanta, autor Ewangelii wskazującej ścisły związek między Starym i Nowym Testamentem