DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 3 września 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj, na Mszy Świętej o godz. 10.45 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna, z racji pierwszej niedzieli miesiąca.
  2. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święta z okazji rozpoczęcia roku szkolnego zostanie odprawiona w poniedziałek (4 września) o godz. 8.30. Serdecznie zapraszam uczniów, rodziców, nauczycieli do naszej świątyni na Eucharystię, która będzie sprawowana w intencji dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.  Dzieci i młodzież, którzy jeszcze nie przystąpili do sakramentu pokuty niech to uczynią w najbliższym czasie. W następną niedzielę na Mszy Świętej o godz. 9.00 będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
  3. Dzieci z naszej parafii otrzymają książeczki zatytułowane – NIEDZIELA ZE ŚWIĘTYMI I BŁOGOSŁAWIONYMI. Dzieci, które będą uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej będą otrzymywały karteczki z wizerunkiem błogosławionych lub świętych.  W domu należy wkleić karteczkę w odpowiednie miejsce w książeczce. W książeczce są też krótkie informacje o życiu osoby błogosławionej lub świętej. Jest też podana Ewangelia, która była czytana tej niedzieli. Prośba do rodziców, aby młodszym dzieciom pomogli odnaleźć tekst Ewangelii w Piśmie świętym i wspólnie go przeczytać.
  4. Serdecznie zapraszam na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18.00.
  5. W piątek, 8 września, przypada Święto Narodzenia NMP, tradycyjnie nazywamy to święto Matki Bożej Siewnej. Nasza parafia przeżywa w tym dniu kolejny odpust. Msze Święte będą sprawowane o goodz.9.00 – 12.00 i 17.00. Sumę odpustową odprawi i słowo Boże wygłosi ks. kan. Marek Zacieski. Na sumie, w czasie odpustu, będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony oraz poświęcimy ziarno pod tegoroczne zasiewy.  Mieszkańców poszczególnych  wiosek zachęcam do przygotowania koszy z warzywami i owocami. Na sumę odpustową zapraszam asystę procesyjną.
  6. Program uroczystości odpustowych jest umieszczony na stronie internetowej parafii. W czwartek o godz. 20.30 będziemy modlić się na różańcu w intencji rolników, sadowników, ogrodników. Prosić będziemy Boga przez pośrednictwo Maryi o Boże błogosławieństwo dla tych, którzy troszczą się wyżywienie nas wszystkich.
  7. W następną niedzielę, 10 września, zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Spotkanie będzie w kościele po Eucharystii o godz. 16.00. Na to spotkanie zapraszam też rodziców kandydatów do bierzmowania. Ci, którzy mają indeksy do bierzmowania niech przyniosą . Spotkanie z rodzicami, których dzieci przygotowują się do Pierwszej i Generalnej Komunii Świętej odbędzie się 24 września (niedziela) po Mszy Świętej o godz. 10.45.
  8. Na progu nowego roku szkolnego polecam lekturę prasy katolickiej.