I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 lutego 2024 roku

1. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy świętej o godz. 9.00 zapraszam dzieci kl. III i IV na spotkanie przygotowujące do Pierwszej i Generalnej Komunii Świętej. W sobotę, 24 lutego, zapraszam na kolejne spotkanie młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia bądź dobre postanowienia mogą w tym pomóc. Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty dziś dobiegają końca, ale warto i trzeba rozwijać w sobie ducha umartwienia, do czego bardzo zachęcamy.
  3. Nabożeństwa pasyjne tego okresu są również pomocą we właściwym jego przeżywaniu. Zapraszam dziś po Eucharystii o godz. 10.45 na pierwsze Gorzkie Żale. Natomiast w piątki zapraszam na Drogę Krzyżową, po Mszy Świętej o godz. 10.45.
  4. Rozpoczął się także czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (Niedzieli Trójcy Świętej). Przypominam o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Każdego dnia przed Mszą jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie Zmartwychwstałego Pana.
  5. Informuję, że parafialne rekolekcje wielkopostne (odnowienie misji w naszej wspólnocie parafialnej) będziemy przeżywać 15 – 16 – 17 marca (piątek, sobota i niedziela) przed piątą niedzielą Wielkiego Postu.
  6. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu, jeśli mamy możliwość, na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.
  7. 22 lutego 1931 roku siostra Faustyna Kowalska doznała pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego. To pierwsze objawienie miało miejsce w płockim klasztorze sióstr Miłosierdzia Bożego. W spisanym później “Dzienniczku” wspominała o wizji Jezusa, który kazał jej namalować obraz Miłosierdzia Bożego z podpisem “Jezu, ufam Tobie”. Ikona została namalowana w Wilnie przez Eugeniusza Kazimirowskiego w 1934 roku. W najbliższy czwartek będziemy obchodzić 93. rocznicę pierwszego objawienia.
  8. Przyszła niedziela – druga wielkopostna, to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła.
  9. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej
  10. Pamiętamy w modlitwach o solenizantach i jubilatach oraz o naszych Parafianach, którzy w ostatnim czasie odeszli do wieczności…