II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 lutego 2024 roku

1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 9.00 będzie spotkanie z dziećmi kl. III i IV, którzy przygotowują się do Pierwszej i Generalnej Komunii Świętej
  2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 10.45 Gorzkie Żale, w piątek natomiast nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30. W czasie Drogi krzyżowej możliwość skorzystania z sakramentu pokuty (kandydaci do bierzmowania  i wszyscy chętni). Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
  3. Dzisiejsza niedziela nazywana jest NIEDZIELĄ AD GENTES i jest poświęcona modlitwie za misje i misjonarzy. Część ofiar z tacy przeznaczymy na pomoc dla misjonarzy.
  4. W tym tygodniu przypadają czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek po wieczornej Eucharystii będziemy modlić się w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. W piątek przed południem odwiedzę chorych. W wielu parafiach w każdy pierwszy piątek miesiąca księża odwiedzają chorych z Najświętszym Sakramentem. Również w naszej parafii będzie można zgłosić osoby, które chcą przyjąć Pana Jezusa w Komunii Świętej. Do każdego chorego pojadę swoim pojazdem.
  5. Msza Święta w pierwszy piątek, (1marca) o godz. 17.00, po Drodze Krzyżowej.
  6. W sobotę przed wieczorną Eucharystią odprawimy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  7. Niech wielkopostne rekolekcje, które będziemy przeżywać 15 – 16 – 17 marca, pomogą nam w podejmowaniu wysiłku przemiany życia i w dobrym przygotowaniu do przeżycia świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczegółowy program rekolekcji będzie dostarczony w następną niedzielę. Będzie też umieszczony w kruchcie  kościoła  i na  stronie internetowej parafii.
  8. Od następnej niedzieli będzie trzecia Msza Święta o godz. 16.00. W sobotę będzie Eucharystia z dnia powszedniego.
  9. Od 24 lutego do 2 marca dekanaty, szkoły, placówki zdrowia i Zakład Karny w diecezji płockiej przyjmą u siebie relikwie bł. Rodziny Ulmów. Będą się przy nich modlić rodziny, członkowie wspólnot, nauczyciele. Celem peregrynacji jest krzewienie kultu bł. Rodziny Ulmów jako przykładu życia w prawdzie, troski o wiarę oraz bezinteresownego poświęcenia się dla drugiego człowieka. 27 lutego ( wtorek), 18.00 – Msza Święta w kościele św. Józefa w Ciechanowie (dwa dekanaty ciechanowskie i płoński północny do którego należy też parafia Smardzewo). Szczegółowe informacje na plakacie w kruchcie naszego kościoła.
  10. Składam podziękowanie za ofiary, które w ostatnim czasie zostały złożone na zakup ławek do świątyni.