TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 3 marca 2024 roku

1. Dzisiaj, Msze Święte będą sprawowane o godz. 9.00 – 10.45 – 16.00. Po Eucharystii o godz. 9.00 będzie spotkanie z dziećmi kl. III i IV.
  2. Po Mszy Świętej o godz. 10.45 Gorzkie Żale , a w piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30.
  3. Wychodząc ze świątyni można kupić baranki wielkanocne.  Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najbardziej potrzebującym.
  4. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich.
  5. Przypominam, że 15 – 16 – 17 marca będziemy przeżywać odnowienie Misji świętych. Programy nabożeństw można zabrać w zakrystii. Podobnie jak w latach ubiegłych przy rozprowadzaniu programów zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
  6. W tym tygodniu będą zabierane odpady z cmentarza. Ci, którzy mają na grobach zniszczone znicze proszę, aby złożyli je do plastykowych zbiorników. W czasie odnowienia Misji świętych, w niedzielę 17 marca, po każdej Mszy Świętej pójdziemy z misjonarzem na cmentarz i będą odmawiane specjalne modlitwy za zmarłych. Postarajmy się, żeby był porządek na grobach naszych bliskich zmarłych.
  7. Mam serdeczną prośbę, aby nie wrzucać ubrań, butelek i innych rzeczy do pojemników na cmentarzu. Pragnę poinformować, że w najbliższym czasie zamontujemy kamerę przy tych zbiornikach.
  8. Pan Paweł Marchel naprawił monitor, który służy do odtwarzania pieśni w czasie Mszy Świętych i nabożeństw. Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc.
  10. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności – św. p. Małgorzata Lewicka, która przeżyła 57 lat. Od uczestników pogrzebu będzie odprawionych 46 Mszy Świętych, w tym 3 intencje zamówione przed pogrzebem. W miniony piątek odbył się pogrzeb św. p. Jana Zimakowskiego, który przeżył 57 lat. Od uczestników pogrzebu będzie odprawionych 12 Mszy Świętych, w tym 3 intencje zamówione przed pogrzebem. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….
  11. Otaczamy solenizantów i jubilatów modlitwą, przekazując im najserdeczniejsze życzenia. Pamiętamy w modlitwie również o zmarłych, wypraszając im niebo…