CZWARTA NIEDZIEA WIELKIEGO POSTU – 10 marca 2024

1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem” albo „półpościem”. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część. Wspaniałą okazją są wielkopostne rekolekcje (w naszej parafii odnowienie misji świętych), które zaczniemy w najbliższy piątek. Program znajdziemy w Internecie, w kruchcie kościoła i na zewnątrz świątyni. Wiele rodzin już otrzymało program, który został im dostarczony. Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które dostarczyły program poszczególnym rodzinom.
  2. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 będzie spotkanie z dziećmi kl. III i IV.
  3. W najbliższą środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie, dlatego w jego intencji będziemy się modlić w środę na wieczornej Mszy Świętej, a dziś już chcemy powierzyć opiece Matki Najświętszej posługiwanie Chrystusowego Namiestnika: Pod Twoją obronę…, Matko Kościoła, módl się za nami
  4. Zapraszam do udziału w nabożeństwach tego okresu: w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę po Eucharystii o godz. 10.45 oraz w Drodze Krzyżowej w każdy piątek.
  5. Wychodząc ze świątyni można kupić baranki wielkanocne, w cenie osiem złotych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najbardziej potrzebującym.
  6. Ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa zebrano: Ćwiklinek , Smardzewo Działki, Koliszewo Południe , Podsmardzewo, Kępa. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
  7. W odpowiedzi na zaproszenie Przewodniczącego KEP od soboty w całej Polsce będzie odmawiana po każdej Mszy św. nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Również w naszym kościele pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wielkich orędowników Polski.
  8. Na stronie internetowej naszej parafii jest umieszczony tekst modlitwy i intencje na każdy dzień od 16 – 24 marca 2024 roku. Zachęcam też do odmawiania tej modlitwy w gronie rodzinnym np. po Apelu Jasnogórskim, który jest transmitowany przez Telewizję TRWAM o godz. 21.00.