DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 2 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 10.45 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła. Zapraszam asystę procesyjną.
  2. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Każda i każdy z nas ma za co Bogu dziękować, zatem nie bójmy się tego dziękczynienia składać.
  3. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wieczorem, po Eucharystii o godz. 18.00 wspólnie odmawiamy Litanię do Serca Bożego.
  4. Trwamy w tak zwanej „oktawie” uroczystości Bożego Ciała.  W czwartek po Mszy Świętej o godz. 18.00 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i będziemy uczestniczyć w procesji wokół świątyni. Zapraszam asystę procesyjną na zakończenie „oktawy”. Po procesji i nabożeństwie poświęcimy „wianki” z ziołami i nowalijkami z naszych ogrodów i działek.
  5. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nasze wieczorne nabożeństwo będzie miało wymiar szczególny. Jak każdego pierwszego piątku będziemy chcieli wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie, lecz także będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi oraz źródło własnego uświęcenia. Zapraszam w tym dniu do modlitwy i do uczestnictwa w Mszy Świętej o godz. 18.00. Przypominam również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  7. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękuję parafianom za przygotowanie ołtarzy na tę uroczystość. Ołtarze przygotowali: I – Słoszewo i Słoszewo Kolonia, II – Kępa, III – Koliszewo Północ, IV – Smardzewo Działki i Smardzewo Spółdzielnia. Dziękuję asyście procesyjnej, dziewczynkom, które sypały kwiatkami w czasie procesji i paniom, które opiekują się dziewczynkami. Dziękuję służbie liturgicznej i pracownikom kościelnym.
  8. Wczoraj, na Jasnej Górze odbyła się XII Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Żywego Różańca. Z dekanatu Płońsk Północ wzięło udział 46 osób, w tym 16 osób z naszej parafii.
  9. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.