TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 30 czerwca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. „Nie bój się, wierz tylko” – dzisiaj te słowa Pan Jezus kieruje do każdej i każdego z nas. Warto rozpoczęty czas wakacji wykorzystać do pogłębienia wiary i relacji z Bogiem.
  2. Dzisiaj ostatnie nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.40. Przypominamy, że rozpoczynający się jutro lipiec tradycyjnie poświęcony jest czci Najdroższej Krwi Chrystusa. W lipcowe dni zachęcamy do modlitwy Litanią do Krwi Chrystusa.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  4. W pierwszy czwartek zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkich powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania – w tych intencjach odmówimy wspólnie Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa.
  5. W pierwszy piątek od godz. 17.30 możliwość korzystania z sakramentu pokuty. Po Eucharystii o godz. 18.00 odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 8.00. Za tydzień niedziela adoracyjna. Na sumę zapraszam asystę procesyjną i dziewczynki do sypania kwiatkami.
  7. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.
  8. Green Office Ecologic Sp. z o.o. wraz ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” podejmują się organizacji Akcji na terenie Diecezji. Jest to akcja ekologiczna polegająca na zbiórce zużytego materiału elektrycznego i elektronicznego. Przekazany w zbiórce sprzęt zostaje poddawany procesowi utylizacji. Sprzedaż odzyskanych surowców pozwala nam na finansowanie projektów misyjnych Kościoła Katolickiego. W tym roku przychody pozwolą wesprzeć placówkę misyjną prowadzoną przez ks. Marka Brulińskiego w Brazylii. Przewidywana data i godzina odbioru: 20 lipca 2024 roku – godz. 11.00. Zbiórkę prosimy zakończyć do godz. 16.00 poprzedzającego dnia. Na stoliku przy gazetach znajdują się ulotki z informacją o zbiórce. Miejsce złożenia zużytego sprzętu – parking przy kościele w Smardzewie.
  9. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Pomódlmy się także za zmarłych w ostatnim czasie Parafian…