CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 7 lipca 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga.
  2. Wakacyjne miesiące to także czas wytężonej pracy na polach. Wypraszajmy u Boga dar sprzyjającej pogody na czas żniw oraz obfite plony.
  3. W sobotę, 13 lipca, zapraszam na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Msza Święta o godz. 19.00. Zachęcam do składania próśb do Matki Bożej, które czytamy w czasie modlitwy różańcowej.
  4. Członkiniom koła Żywego Różańca ze Smardzewa k/kościoła dziękuję za przewodniczenie modlitwie różańcowej w intencji rodzin naszej parafii i pielgrzymów, którzy w ciągu roku przybywają do naszego sanktuarium. Za tydzień modlitwie będą przewodniczyć członkinie koła ŻR ze Smardzewa Kolonii.
  5. 6 sierpnia br. roku wyruszy z Płocka 43. PIESZA PIELGRZYMKA DIECEZJI PŁOCKIEJ NA  JASNĄ  GÓRĘ. Zachęcam do udziału, szczególnie młodych, w tych wędrownych rekolekcjach. Ci, którzy nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce mogą włączyć się do pielgrzymowania duchowego. Zapisy w zakrystii.
  6. Green Office Ecologic Sp. z o.o. wraz ze Stowarzyszeniem Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” podejmują się organizacji Akcji na terenie Diecezji. Jest to akcja ekologiczna polegająca na zbiórce zużytego materiału elektrycznego i elektronicznego. Przekazany w zbiórce sprzęt zostaje poddawany procesowi utylizacji. Sprzedaż odzyskanych surowców pozwala nam na finansowanie projektów misyjnych Kościoła Katolickiego. W tym roku przychody pozwolą wesprzeć placówkę misyjną prowadzoną przez ks. Marka Brulińskiego w Brazylii. Przewidywana data i godzina odbioru: 20 lipca 2024 roku – godz. 11.00. Zbiórkę prosimy zakończyć do godz. 16.00 poprzedzającego dnia. Na stoliku przy gazetach znajdują się ulotki z informacją o zbiórce. Miejsce złożenia zużytego sprzętu – parking przy kościele w Smardzewie.
  7. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.
  8. Wczoraj odbył się pogrzeb św. p. Kazimierza Sikorskiego, który przeżył 72 lata. Od uczestników pogrzebu będzie odprawionych 9 Mszy Świętych, w tym jedna od P. Anieli Stańczak. Rodzinie zmarłego Kazimierza dziękuję za udekorowanie ołtarzy kwiatami.
  9. Niech czas wakacyjnego wypoczynku będzie dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Nie zapominajmy w tym czasie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

Dzisiaj, niedziela, 7 lipca  – błogosławiona Rodzina Ulmów: Wiktoria i Józef oraz siódemka ich dzieci. Miłosierni Samarytanie z Markowej, którzy zginęli, ponieważ chcieli ocalić swoich sąsiadów i przyjaciół żydowskiego pochodzenia.

W poniedziałek, 8 lipca – św. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.

W czwartek, 11 lipca – św. Benedykt z Nursji, opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca wszystkich mnichów Kościoła zachodniego.

W piątek, 12 lipca – św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, energicznie występujący w jej obronie wobec cesarza Henryka II.

W sobotę, 13 lipca – św. św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.