PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 28 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. W poniedziałek, 29 kwietnia, zapraszam do modlitwy w intencji Europy w dniu święta jej patronki, Świętej Katarzyny Sieneńskiej. Msza Święta o godz. 00. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.
  2. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Msza Święta w naszym kościele będzie sprawowana o godz. 18.00 i po Eucharystii będziemy śpiewać Litanię Loretańską. Zachęcam do odprawiania nabożeństw maryjnych przy figurach przydrożnych. Zadbajmy również o udekorowanie: krzyży, figur i kapliczek przydrożnych.
  3. W czwartek, 2 maja, wspominamy św. Zygmunta. Parafia Królewo w tym dniu przeżywa uroczystość odpustową. Suma w Królewie o godz. 11.00, którą odprawi ks. Biskup Mirosław Milewski.
  4. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze będą odprawione o godz.00 (po tej Mszy Świętej spotkanie z dziećmi kl. III) i 16.00 (po Mszy Świętej o godz. 16.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania). Podczas Eucharystii o godz.10.00 będziemy się szczególnie modlić w intencji naszej umiłowanej ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam o wywieszeni flagi w dniu 3 maja. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i innych osób w piątek  od godz. 15.30.
  5. W poprzedzający czwartek przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi; w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej ojczyźnie. Z racji pierwszego czwartku miesiąca módlmy się również o powołania do służby Bożej. Wspólnie te intencje powierzymy w czasie wieczornej modlitwy maryjnej.
  6. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy odprawimy nabożeństwo majowe i odmówimy Różaniec, powierzając w nim intencje strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych. Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 9.00 będziemy modlić się w intencji strażaków z naszej parafii i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Smardzewo. W następna niedzielę na   sumę zapraszam asystę procesyjną.
  7. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej.
  8. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.